Другий міжнародний фестиваль світла і медіа-мистецтва Kyiv Lights Festival (KLF) пройшов з 18 по 20 травня за участю компанії “Київстар”. Фестиваль представив киянам та гостям міста десятки робіт кращих дизайнерів відеографіки, художників світла, віджеїв та сучасних художників. Kyiv Lights Festival 2018 проходив за підтримки Київської міської державної адміністрації та в рамках Днів Європи в Україні.

У міжнародному конкурсі 3D-відеомаппінгу змагалися 30 робіт медіахудожників з 19 країн: Бразилії, Індонезії, Іспанії, Італії, Китаю, Колумбії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Португалії, Румунії, Словаччини, Таїланду, України, Франції, Чехії, Чилі, Швейцарії та Японії.

У міжнародному конкурсі віджеїнгу брали участь 32 конкурсанти з 12 країн: Аргентини, Бразилії, Великої Британії, Іспанії, Італії, Нідерландів, Польщі, Росії, Румунії, України, Чехії та Чилі.

В рамках KLF 2018 демонструвалися роботи переможців конкурсу світлових інсталяцій Kyiv Lights Art Prize. Світлові інсталяції були розташовані на трьох локаціях в центрі Києва: Андріївський узвіз, майданчик біля Національного музею історії України та сквер біля пам’ятника Петру Сагайдачному.

Фестиваль також став майданчиком для вже визнаних майстрів медіарту. Спеціально для KLF були створені унікальні роботи, вписані в міське середовище. Однією з найяскравіших робіт став мурал на Андріївському узвозі минулорічного призера KLF Світлани Рейніш. Справжньою подією на Kyiv Lights Festival стала участь у позаконкурсній програмі бразильського художника Рікардо Кансадо. За підтримки посольства Бразилії в Україні була показана його світло-звукова інсталяція “Люмінесценція”.

Крім того, протягом двох днів фестивалю в Mironova Gallery проходила освітня програма з віджеінгу, відеомаппінгу, сучасної архітектури та урбаністики від визнаних українських і зарубіжних експертів.

Переможцями конкурсу 3D-відеомаппінгу стали

1-st Place
Амбівалентний / Ambivalent
MOJO
Португалія / Portugal

2-nd Place
Raven Party / Вечірка воронів
Svitlana Reinish / Світлана Рейніш
Ukraine/Kyiv /Україна/Київ

3-rd Place
ivy / плющ
FOX Studio / Студія FOX
Ukraine/Kyiv / Україна/Київ

Журі

Рікардо Кансадо

Відомий як VJ Eletroiman. Він є директором фестивалю Visual Brasil. Рікардо – багаторазовий переможець конкурсів віджеїнгу. Він брав участь в фестивалях світла по всьому світі, зокрема в Чехії, Іспанії, Італії, Франції, Угорщині, Швейцарії, Бразилії.

Нікола Павоне

Відомий як Vj Luper – відеохудожник, програміст і дизайнер інтерактивних медіа, який працює в Празі. Нікола також є куратором позаконкурсної секції празького фестивалю світла SIGNAL і організатором BYOB Prague.

Мічіюкі Ішіта

Художник, креативний директор, відео дизайнер, організатор івентів і продюсер. Він очолює Асоціацію проекційного мапінгу Японії. З 2012 він організовує в Японії щорічне міжнародне змагання з архітектурного мапінгу.

Яніна Пруденко

Кандидат філософських наук. Доцент і докторант кафедри культурології НПУ імені М.П. Драгоманова. Вона є куратором Відкритого архіву українського медіа-арту та «Нової художньої школи», що спеціалізується на викладанні медіа-арту в Україні.

Юрій Чорненький

Очолює маркетингові комунікації у Київстар. Портфоліо Юрія охоплює розвиток таких брендів як Київстар, Beck’s, life, Beeline Kz, член журі Effie та Wow Done awards, best cases спікер Effie, КМФР, відео-фото продюсер, музикант.

1. Поштова площа

Конкурс з 3D мапінгу – 12, 13 травня
Конкурс з віджеїнгу – 14 травня
21:00 – 23:00

2. Михайлівська площа

“Панорамна інсталяція Україна 360 за підтримки 1+1”
12:00 – 23:00

3. Будівля МЗС (Михайлівська площа)

Світлова інсталяція
21:00 – 23:00

4. Андріївський узвіз

Світлова інсталяція
21:00 – 23:00

5. Контрактова площа, будинок НБУ

Проекційне шоу
21:00 – 23:00

6. Контрактова площа

Арт інсталяція від Крега Волша
21:00 – 23:00

7. Парковий міст (пішохідний міст через Дніпро)

Світлова інсталяція
21:00 – 23:00

8. Парк Кіото (м. Лісова)

Світлові інсталяції
21:00 – 23:00

9. ЦУМ (вул. Хрещатик 38)

Світлове шоу
21:00 – 23:00

10. Port Creative Hub (вул. Набережно-Хрещатицька, 10А)

Виставка медіа-мистецтва “Зміна маршрутів. Водний Шлях”
12:00 – 21:00

11. Арт Причал (Набережно-Хрещатицька, причал №2)

Лекційна програма

Наші партнери

Генеральний
інформаційний
партнер

KyivLights Partners KyivPort Logo

МЕДІА СЕРВЕР