Освітня програма пройде протягом 2-х днів фестивалю,
19 та 20 травня в денний час в просторі Mironova Gallery

Адреса: провулок Лаврський, 9
Відкрити у Google Map

Вхід безкоштовний

Якщо ви бажаєте отримувати інформацію про виставки в Mironova Gallery та Face Foundation, підпишіться на розсилку тут

Субота 19.05.2018

14:00 Джорді Понт
“За лаштунками проектів Onionlab” (англійська мова, з перекладом)

16:00 Андрій Ямковий
Проекційний мапінг на складні поверхні: череп на концерті Макса Барських

18:00 Наталія Маценко
“Межі видимого. Світло як медіа в сучасному мистецтві”

Неділя 20.05.2018

14:00 Ромен Тарді
“Менше зображень, більше простору: розширена анімація та поетика масштабності” (англійська мова, з перекладом)

16:00 Церемонія нагородження переможців конкурсів 3D-відеомапінгу і віджеїнгу

18:00 Гліб Ушаков
“Сучасне місто росте крізь історичне місто: тенденції та можливості”

Mironova Gallery
19 травня
14:00

Джорді Понт
“За лаштунками проектів Onionlab” (англійська мова, з перекладом)

Джорді Понт – директор проектів у Onionlab (onionlab.com), багатопрофільній студії із штаб-квартирою у Барселоні. На лекції Джорді розкаже на чому фокусується Onionlab, про мистецькі проекти, у основі яких перетин мистецтва та технологій. Ви дізнаєтеся про все, що діється за лаштунками деяких найважливіших проектів Onionlab, а також про методологію командної роботи, співпрацю з клієнтами та інсайдерські історії. Onionlab створює інтерактивні рішення та продукти, анімаційні фільми та аудіовізуальні шоу для компаній, які хочуть асоціюватися з технологіями, дизайном та мистецтвом.

Джорді Понт – медіа-художник з Барселони. У 2011 році став директором проектів у барселонській студії Onionlab. З ними він створив такі відомі проекти як Towards Biology (інсталяція 360º на Венеційському бієнале – 2014), Diplopia 3D (шоу на міжнародному фестивалі з мапінгу FIMG-2015) та Кімната 5 (інсталяція в павільйоні Іспанії на Всесвітній виставці Expo 2015 у Мілані).

Mironova Gallery
19 травня
16:00

Андрій Ямковий
Проекційний мапінг на складні поверхні: череп на концерті Макса Барських

Андрій розкаже про проекційний мапінг на 6,5-метровий череп – центральну декорацію на масштабному концерті Макса Барських у Палаці Спорту. Лекція дасть уявлення про процес створення мапінг-шоу на складні органічні поверхні. Ви дізнаєтеся про всі етапи – від початкової ідеї до проектування та вироблення декорації, проекційних тестів, створення 3D графіки, зведення проекторів перед репетиціями та концертом. Якщо ви мрієте робити мапінг але не уявляєте, що на вас чекає – вам сюди!

Андрій Ямковий – З 2005 року працює в компанії Front Pictures (www.frontpictures.com), яка є провідним розробником візуальних рішень для івентів, реклами, освіти і розваг, а також співзасновником фестивалю KLF. Улюблені проекти, над якими працював: галерея анімованих картин в ARTMall, купольне програмне забезпечення Presenter360 та Meduza360. Приймав участь: TouchDesigner Summit (Berlin, Germany), Signal Festival (Prague, Czech Republic), BlckBox (Kiev, Ukraine), Plums Festival (Moscow, Russia).

Mironova Gallery
19 травня
18:00

Наталія Маценко
“Межі видимого. Світло як медіа в сучасному мистецтві”

Без світла неможливе візуальне мистецтво і візуальне сприйняття як таке. Але в ХХ ст. з розвитком технологій з’являється окремий вид мистецтва, де світло стає не просто допоміжним засобом виразності, а основним медіумом. Під час лекції можна буде дізнатися, коли митці стали використовувати світло як самостійний медіум, що таке лайт-арт і які його основні види, побачити, як художники за допомогою світла трансформують простір і глядацьке сприйняття на прикладі творів Дена Флавіна, Олафура Еліассона, Джеймса Таррелла, Роберта Ірвіна, Хрісси та інших світових зірок світлового мистецтва.

Наталія Маценко – мистецтвознавиця, кураторка виставкових проектів і резиденцій, арт-критик. З 2013 року одна з постійних кураторів міжнародної арт-резиденції BIRUCHIY Contemporary Art Project.

Mironova Gallery
20 травня
14:00

Ромен Тарді
“Менше зображень, більше простору: розширена анімація та поетика масштабності” (англійська мова, з перекладом)

“Наскільки я пам’ятаю, здається, що я дійсно почав створювати картини, коли припинив використовувати лише плоскі полотна такі як екран або аркуш паперу.

Звичайно, крім вигаданого простору, притаманного будь-якому зображенню, існує фактичний фізичний простір в рамках екрана або аркуша паперу. Проте відстань між поверхнею і тілом глядача завжди видається мені непрохідним океаном – навіть якщо ці два елементи знаходяться лише на відстані кількох метрів.

Я почав помічати, що за незрозумілих причин збільшення фізичної відстані між глядачем та твором мистецтва може посилити їхнє зближення. Картина створюється завдяки фізичному досвіду перебування у певному місці. Ці картини можна побачити не лише очами, але й усім тілом. Те, що знаходиться за межами кадру настільки ж важливо як і те, що знаходиться всередині кадру. Кадр, як і технічний пристрій, зникають”.

Інсталяції Ромена Тарді, у яких часто присутні техніки відеомапінгу, розробляються для створення “відчутного” досвіду, що сприймається на місці. Вони використовують світло для посилення існуючої архітектури або оригінальних конструкцій.

Тарді досліджуює наше ставлення до реальності, коли ми стикаємося із комп’ютерною графікою, соціальні зміни, які вона спричиняє та те, розміщення цифрових технологій у громадському просторі. У своїх інсталяціях він намагається викликати ці проблеми через поетичний підхід.
Під час основної доповіді на KLF, Ромен Тарді покаже вибірку своїх недавніх робіт та пояснить свій робочий процес.

Ромен Тарді – медіа-художник з Франції. Один із засновників європейського візуального лейблу Antivj, чиї роботи зосереджені на використанні проектованого світла і його впливі на наше сприйняття. У своїх роботах Ромен піднімає питання про роль цифрових технологій у громадському просторі та поетично переосмислює їх. Роботи Ромена побачили у понад 15 країнах.

Mironova Gallery
20 травня
16:00

Церемонія нагородження переможців конкурсів 3D-відеомапінгу і віджеїнгу

Mironova Gallery
20 травня
18:00

Гліб Ушаков
“Сучасне місто росте крізь історичне місто: тенденції та можливості”

Крізь історичну тканину старовинних міст проривається місто нове.
Агресивно перетворює чи розвиває, доповнює та інтегрується.
Розглянемо аспекти гармонійного включення нової архітектури у історичне середовище на прикладах.
Естетика і усвідомлення міського середовища та інші аспекти:
шари міста, цінність об’єкту, місця, вільного міського простору, сліди часу.
Подивимось, які нові можливості надають сучасні архітектурні тенденції. Це стосується різниці між псевдоекологізмом та дійсним екологізмом. Ми також поговоримо про зразки нових форм та властивості якісного громадського простору: повністю та частково відкриті міські атріуми, інтеграція тривимірних структур середовища у традиційне площинне місто замість проростання лісу баштових хмарочосів.
Таким чином, розглянемо у взаємному зв’язку тенденції життя міст, сьогоднішні та футуристичні можливості архітектури при перетворенні історичного міста на сучасне у відношенні до людини і до природи.

Гліб Ушаков – кандидат архітектури за спеціальністю «Теорія архітектури», доцент Київського національного університету будівництва та архітектури, майже 10 років працював архітектором КиївЗНДІЕП (Київського зонального науково-дослідного і проектного інституту по цивільному будівництву). Лектор Культурного проекту. Архітектор-дизайнер і вільний художник.